| butterflyone a întrebat:

Dau funda celui mai bun raspuns si vot celorlalte. Mi-as dori sa invat limba turca si sa fac facultatea in Turcia. As putea sa invat anul asta limba turca de una singura si dintr-a 9-a sa ma duc la pregatire si sa aprofundez timp de patru ani, apoi sa ma inscriu la facultate in Turcia? As putea sa fac gen facultatea de litere acolo, sa invat si sa devin profesoara de engleza/turca? Mi-ar placea sa merg acolo, sa fac facultatea si eventual sa devin profesoara de turca, limba lor ma fascineaza, stiu cateva cuvinte, pronuntia mi se pare usoara...Ce ziceti, as putea sa fac fata limbii, sa merg acolo la facultate si sa pot deveni profesor? Ar fi greu, as putea fi acceptata?
P.S. Vreau seriozitate si sinceritate happy

Răspuns Câştigător
| felicia4623 a răspuns:

Mai bine inveti limba turca in Romania, pleci cu o bursa in Turcia, si apoi te intorci si te faci traducatoare autorizata de limba turca. Vei castiga mai bine, te asigur.

Ca sa inveti limba turca singura iti recomand cursurile cu CD. Cursurile fara CD ti le recomand doar in completarea celor cu CD.

Aici gasesti cursuri de limba turca:
http://www.carti-dictionare.ro/carti-limba-turca.html

Nu toate sunt asa de ieftine, insa merita investitia.