| NUTREBUIENUME a întrebat:

As vrea sa va intreb, daca eu vreau sa lucrez intr-un domeniu care include limba engleza, in mass-media, PR, de acest gen. Ar fi ok facultatea de limbi straine engleza-romana/germana/spaniola cu masterat in traductologie, terminologie si comunicare? Sau Studii Americane cu acelasi masterat? De asemnea, ce job-uri as putea sa gasesc in mass-media/PR/Management/Multimedia, ceva de genul acesta, cu fiecare facultate? Si care ar fi mai interesanta, care masterat si facultate mi-ar da mai multe sanse sa plec in State si sa gasesc un loc de munca bine platit acolo, eventual si aici, in Romania? As dori raspunsuri cat mai complexe si mai detaliate. Multumesc! ---- (vorbesc despre Ovidius)

2 răspunsuri:
| Argelean a răspuns:

Salut! Eu ti-as recomanda sa mergi la mass-media e cel mai folosit si nu cred ca e buna facultatea de limbi, daca o sa mergi la facultate ti-as sugera sa te duci la informatica.Si am auzit ca e destul de platita nu stiu aproximativa dar cred ca e peste 15, 000. Sper ca te-a ajutat, funda?

| NUTREBUIENUME explică (pentru Argelean):

Ceea ce spui este daca vreau sa lucrez in mass media, sa dau la informatica? Mai era si SNSPA o varianta pentru mine, la Comunicatii si Relatii Publice, dar am uitat sa mentionez.