| Husicel a întrebat:

Câte limbi străine se fac la facultate? Din câte știu doar una big grin
La mine la facultate este spaniolă, germană, franceză, engleză începători și engleză avansați.
Dacă mă duc la engleză începători nu trebuie să mă duc și la celelalte limbi străine nu?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

In principiu, doar o limba straina ti se poate impune, in functie de nivelul tau de cunostinte (incepatori, avansati). A doua limba straina se poate face facultativ, daca exista profesori in facultate pentru specializarea respectiva. O colega a ales engleza si, facultativ, germana. happy

| perladunarii a răspuns:

Daca facultatea ta nu e limbi straine, atunci doar o limba e!