| Yoioana a întrebat:

As vrea sa vand poze pe internet, dar nu sunt sigura ce site sa folosesc. Voi ati vandut, ati facut bani din asa ceva, daca da, ce site-uri ati folosit?
Eu mi-am facut un cont pe www.shutterstock.com dar nu stiu cum sa adaug poze...este destul de ciudat site-ul.

1 răspuns:
| ElenaSt2011 a răspuns:

Salut.

In primul rand, cred ca trebuie sa fie destul de greu sa vinzi poze pe internet, dar, poti incerca.

Amicul meu a incercat de mai multe ori sa vanda diverse lucruri pe internet, folosind site-urile gratuite, DAR fara nici un succes. El aveaa de vanzare: cearsaf magnetic (cu proprietati terapeutice), 2 gravuri ale artistului japonez YUTAKA, carucior, teren intravilan si extravilan, dar, nu
l-a sunat nimeni, sa-l intrebe despre nici unul dintre produse. (Sigur unul dintre motive poate fi CRIZA financiara - multi nu au servici, lumea este in mare parte saraca, deci sansele de a vinde produse scad simtitor.

Totusi, poti incerca. (Nu vreau da te descurajez)

Website-uri unde poti pune RECLAMA GRATUIT sunt:
www.kappa.ro www.megaanunturi.ro
www.anunturi.biz www.anuntul.ro www.anunturi-publicitare.ro
www.anunturipenet.ro www.craiovaforum.ro
www.anunturi.ro www.alege.net www.cere.ro
www.micapublicitate.net
www.interactiuni.ro www.anunturi.in
www.anuntrapid.ro www.addsite.ro
www.adauga-anunturi.ro www.anunturi-gratis.ro www.anul.ro
www.oferta.ro www.oradeahub.com
www.mercador.ro

ATENTIE
Pe website-ul www.tocmai.ro poti pun anuntul, insa este gratuit doar un anumit numar de zile - daca DEPASESTI ACEL NR DE ZILE DE LA POSTAREA ANUNTULUI SI NU AI SCOS ANUNTUL DE LA POSTAREA LUI PE WEBSITE, TE PUNE LA PLATA.

Pentru a fi sigura ca stii toate detaliile, iti sugerez sa citesti FAQ (daca exista) (frequently asked questions = intrebari frecvent puse) sau macar TERMENI SI CONDITII (acolo ar trebui sa scrie despre TAXE).

Pe website-ul www.okazii.ro EU AM VANDUT CU NISTE ANI IN URMA 2 CENTURI PENTRU SLABIRE. Sa faci reclama este gratuit, DAR, in cazul in care produsul tau este cumparat de cineva prin intermediul acestui website, TI SE CERE SA PLATESTI O TAXA (scrie toate detaliile pe website). Vezi ca ai posibilitatea licitatiilor - cu pret fix, sau sa dai produsul celui care ofera cei mai multi bani pentru produsele vandute de tine.

www.E-LicitatiE.ro are TARIF de participare (vezi link-ul in partea de jos);

Exista si multe website-uri care ofera REDUCERI pentru diverse produse si servicii (ex. sejururi turistice, analize si tratamente medicale), etc. poti apela la aceste website-uri (poti si vinde aici si cumpara de la ei).

www.zumzi.ro www.crocodilo.ro
www.therealdeal.ro www.BestDealz.ro
www.vulping.ro OfertEle.ro
www.Funnydeal.ro

Ei trimit mereu prin e-mail ofertele celor interesati si lumea plateste DOAR daca are cumparatori. Scrie-le un
e-mail pentru detalii.

Sau, simplu, intri pe google si scrii website-uri cu reduceri, si accesezi fiecare website primit.

In locul tau, m-as face membra pe www.divahair.ro www.lumeaemica.ro
www.kudika.ro si accesezi FORUM-ul si lansezi un topic cu acest subiect de discutie - " vand..." si vezi poate gasesti cumparatori.

Iti doresc mult succes.