| XcrisSSx a întrebat:

Ce ați alege dintre medic, actor și model?

13 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Medic. Dacă ești medic bun, poți fi (și) un model, demn de urmat, pentru viitoarele generații de medici. În același timp, poți fi și un 'actor' bun, dacă reușești să-i faci pe pacienți, să se simtă bine.winking

| cristimihailov a răspuns:

Cred ca este in functie de persoana:
- daca esti organizat si poti invata mult, te poti motiva singur, atunci medicina.

-daca esti asa creativ si mori de nerabdare sa te afirmi... atunci actorie.

-daca arati bine si reusesti sa te evidwntiezi... atunci model.

Bine-inteles ca exista si multe alte meserii pe care le-ai putea face...

| MaliciousDeath a răspuns:

Daca ar fi sa aleg in ordinea preferintelor, atunci: actor, medic si model.

| ALGator a răspuns:

Ideal ar fi sa te aleaga meseria, nu tu pe ea. Poti fi medic, actor si model, laolalta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medic, actoria nu aduce mulți bani, iar moda nu o poți face la nesfârșit, timpul își pune amprenta pe tine la un moment dat și va trebui sa renunti.

| August99 a răspuns:

Imi place actoria deci actor.

| Juviia a răspuns (pentru August99):

High five siswinking

| Felissa13Eden a răspuns:

Ce crezi ca nu te-ar face sa regreti.

| Juviia a răspuns:

Actrita

| Rocsid a răspuns:

Ca sa fi medic trebuie sa stii ca inca din anul 1 o sa stai la laborator si o sa inveti pe un cadavru de om si nu pe un mulaj.Plus ca e destul de mult de invatat si daca nu esti pasionat o sa fie crunt. Dupa ce termini cei 6 ani de medicina generala mai trebuie sa iti faci rezidentiatul.E o facultate grea dar nu imposibila si frumoasa.Eu personal am ales Medicina veterinara pentru ca nu am rabdare cu oamenii si dupa cei 6 ani nu mai fac nici o specializare si pot sa am cabinetul, ferma, sau sa lucrez la dsv.
Ca si actor in Romania din pacate esti foarte prost platit pentru cata munca depui..Plus ca daca vrei sa faci ceva calumea in actorie Trebuie sa mergi la UNATC din Bucuresti.CLujul e cam slabut din punctul meu de vedere.
Model In Romania e tragic.Adica sa te duci sa platesti o taxa la o agentie de modele care iti face doua trei poze si asteapta sa ii contacteze ceva firme dubioase de mezeluri sau altele...mnehh.
Moldelele faimoase au fost luate de pe strada de catre agentie..nu au mers ele la agentie...
Sunt atatea meserii frumoase din care sa alegi.tu trebuie doar sa te documentezi despre fiecare sa faci ce iti place si sa nu ajungi sa urasti sa mergi la munca.

| ălkjmhgf a răspuns:

Nu aş alege nimic din cele enumerate de tine. Medic nu aş putea pentru că îmi e teamă de sânge, în ceea ce priveşte modelingul nu mă atrage nimic spre o carieră în domeniu, iar cu actoria e mai greu pentru că e destul de prost plătită şi nu e ușor să-ți găseşti un loc de muncă. Doar dacă nu aş avea alte opțiuni m-aş îndrepta spre actorie. În caz că ai pus întrebarea pentru că trebuie să faci o alegere, eu zic să nu ții cont de răspunsurile noastre. Trebuie doar să iei o decizie potrivită pentru tine, tinând cont de ceea ce îți place, pentru că dacă faci ce îți place, o să te descurci în orice domeniu şi munca o să-ți aducă satisfacții mari.

| 4StarLight a răspuns:

Eu aș alege actor pentru că biologia nu-mi place și cu atât mai puțin să văd oameni suferind, deci medic nu, iar model nu pentru că nu le am cu moda și nici conformația necesară! happy
Sunt destul de emotivă, deci și actriță o să fie cam greu dar asta m-ar pasiona pe mine dacă ar fi să aleg! Oricum mie îmi place să transmit emoții și bucurie celorlalți de aceea consider că dintre cele 3 doar un actor le poate face! happy

| lucifer11 a răspuns:

Model.