| Bunoiu_Roberta-Maria_1998 a întrebat:

Ce ati alege : medic sau actor? Si de ce?

10 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Medic desigur. Ei sunt cu mult mai bine platiti decit actorii. Iar, actor... Numai de ai fi prin Hollywood.

| Park1Suin a răspuns:

Actor-Deoarece daca filmul are succes primesti bani si devii cunoscut.
Dar amindoua au parti mai putin placute.

| Roxxxxi a răspuns:

Medic. Esti mandru de tine cand salvezi o viata si acel om iti va datora viata ca l-ai salvat. Ca medic poti ajunge departe, la fel ca si actor, dar ca medic esti tu mai mandru de tine cand faci un bine. Actori sunt peste tot.

| ChipDE a răspuns:

Daca ar fi sa mai aleg inca odata as alege Actor, pentru ca sunt bun la asta, tot timpul am fost bun, dar si ca actor nu ajungi neaparat mare.

| Phanto a răspuns:

Eu ti-as propune sa nu te iei dupa propunerile noastre si sa mergi pe partea care iti place si esti mai mult pasionata. kiss

| Comediantul a răspuns:

Draga Roberta.
"Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpu." - Mircea Badea.
In primul rand trebuie sa te gandesti la ce tiar place tie mai mult....acum evident ca sa devii un actor este un vis la care multi viseaza.dar sansele in general sunt foarte mici mult mai mici decat la un medic pentru ca e greu sa evoluezi pe scena in Romania.cel putin destul cat sa ajungi departe...medic..este mai usor..adica da faci studii si asa dar se cauta foarte mult si aici si in strainatate.

| McBoy a răspuns:

Actor ca-i mai bine

| Dee68 a răspuns:

Eu aş alege medic. Deoarece actor/actriţă este foarte obositor, poate o să fie frumos la început. dar după oboseală, repetiţii, tour prin tării străine, filmări, etc. O să ajungi să nu ai o viaţă ' personală' sau privată. paparazzi o să fie peste tot, o să te urmarească. nu o să ai intimitate. O să ajungi, cum ajungi unii pe la tv, că umblă, că ai întreţinut relaţii cu ăla, cu ăla. Pe când medic, chiar dacă in România nu se plăteşte bine în alte tări da. E de respectat, salvezi vieţi, vezi lumea fericită că acea persoană trăieşte. Eu aş alege medic, dar aici depinde de tine. Sper că te-am ajutat.

| AddeAndre14 a răspuns:

As alege actor ..sa fi medic e cam greu iar sa vezi ca iti vin uneori pacienti plini de sange si care chiar au nevoie te panichezi si na ..actor mi se pare mai frumos ca sa zic asa adica poti sa te transformi intr.un personaj ..si nu stiu trebuie si sa stii sa joci bine in scene

| Unlucky a răspuns:

Actor. pentru ca e mai distractiv si sunt multe oportunitati si e mai mistolaughing medic e naspa