| annutzab18 a întrebat:

Ce credeti ca este mai "de viitor"? Biologia sau biochimia? Stau in dubii in legatura cu facultatea pe care sa o urmez... happy

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu stiu daca e vorba de a fi "de viitor" sau de oportunitatile de angajare. de la biologie ca prima optiune si directa e invatamantul, profa de biologie. de la biochimie te-ai putea angaja prin fabrici de medicamente, de cosmetice, chiar si pe parte alimentara, desi nu stiu ce fabrici mai sunt la noi in tara sad in plus, cu biochimie poti gasi job si la laboratoare de analize, eu vad mai multe optiuni cu biochimia daca iti place chimia, o stii si crezi ca poti asimila nivelul din facultate care nu e deloc usor.

5 răspunsuri:
| lostcontrol12 a răspuns:

Eu as alege Biochimie, e un domeniu foarte bine platit, intr-un mediu curat.

| annutzab18 explică (pentru lostcontrol12):

Va multumesc tuturor! Am ales biochimie(si am fost admisa big grin)!

| lostcontrol12 a răspuns (pentru annutzab18):

Multe felicitari :*

| Amy555 a răspuns:

Biochimia! ...crede-ma! bye wave

| Enys a răspuns:

As zice Biologia deoarece ai mai studiat-o si in clasele mici si o sa-ti fie mai usor de invatat, Succes.