| popescucarmen43 a întrebat:

ce facultate as putea sa urmez dupa liceu? precizez ca nu le am cu mate.dar vreau o facultate care pe viitoe sa mi aduca profit mare si o cariera stralucita..nu muncesc eu pentru 18 milioanr sau 50. vreau gen notar, avocat, etc

3 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Nu muncesti pentru 18 milioane sau 50? laughing Realizezi ca e o diferenta mare intre cele 2, nu? 18 milioane e cam un pic sub salariul mediu in Romania, e putin ce-i drept. 50 e deja bine peste cel mediu, o cam poti duce cat de cat bine.

| JustMeForever3 a răspuns:

Daca vrei sa fii ceva gen notar, avocat etc trebuie sa te nasti intr-o familie de notari, avocați etc. Daca nu sansele tale sunt spre 0 iar daca mai exista câteva va trebui sa muncesti foarte mult ca sa ajungi sa profesezi una din meseriile astea.In schimb cu matematica si informatica iti era mult mai usor pentru ca acum informatica este la mare cautare, asa ca eu zic sa începi sa te obisnuiesti cu munca de 18 milioane pentru ca la felul cum gândesti nu ai sanse nici la alea 50 de milioane pe care ai zis ca nu le vrei

| andreeahtml a răspuns:

Ti-as recomanda Relatii Internationale sau Comunicare si Relatii publice. Daca nu te incanta acestea doua poti incerca si Jurnalism. Tin sa mentionez ca sunt facultati usoare, poti avansa pe viitor. Daca iti place ceea ce faci sunt sigura ca vei avea o cariera stralucita in orice domeniu ti-ai alege. Pupici!