| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

1.) Ce profil ar trebui sa urmez la liceu daca vreau sa devin notar/avocat/judecator etc? pe scurt ce profil ar trebui sa urmez ca mai apoi sa studiez la drept(stiinte juridice)?
2.)Ce calitati ar trebui sa ai ca sa devii avocat?
3.)Care e venitul mediu lunar al unui avocat? dar al unui notar? dar al unui judecator?
dau funda puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| IoanaTempah a răspuns:

1. Stiinte Sociale
2. Putin dur, sigur pe tine, increzator si un caracter puternicbatting eyelashes
3. In cazul avocatului depinde cati clinti are si de cate ori castiga in fata instantei. In cazul notarului si judecatorului stiu doar ca, castiga bine, probabil ca depinde salariul de mai multe insa castiga binebatting eyelashes

Sper ca te-am ajutat big hug
O zi frumoasa happy

7 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Oriunde ai face liceul conteaza sa itnri la facultate la Drept sau pentru notar la Stiinte administrative.Stiu ca se castiga bine in ambele domenii.Pt Stiinte administrative trebuie sa stii f bine economia de a 11-a, pentru admitere.Bafta orice ai alege.

| PrecioussGirl a răspuns:

1. stiintele sociale.

2. dupa parerea mea ar trebui sa fi comunicativ si sa stii sa te descurci in orice situatie. dar astea le poti capata si cu timpul. nu trebuie sa te nasti vorbaretz ca sa devii avocat.

3. asta nu stiu big grin.

| emima a răspuns:

Nu conteaza profilul de liceu conteaza facultatea pe care o urmezi

| AdelinGrigorescu a răspuns:

Nu cred ca se poate studia asa ceva la un liceu poate la o facultate

| ElecktroFloweR a răspuns:

1. Limbi straine, filologie, stiinte sociale. (una din ele, dar asta depinde de ce iti place cel mai mult)
2. Puternic, sa nu se dea batut, increzator, dur, dar astea le dobandesti cu timpul, si nu trebuie sa ai cine stie ce calitati. (mie mi s-a spus ca trebuie sa mai si minti asa un picbatting eyelashes)
3. Nu stiu decat la avocat : asta depinde de cate cazuri are. Aici nu prea ma pricep.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Missdaydreaming a răspuns:

Eu am trecut intr-a 9-a deci m-am documentat foarte mult in privinta profilelor inainte sa aleg. e adevarat ca te-ar ajuta un profil umanist [filo, stiinte sociale], dar pe de alta parte unul real ti-ar structura altfel gandirea... depinde de tine, de ce-ti place si unde crezi ca ai face fata. 2 si 3. nu ma bag oh go on

| makaveli_9283 a răspuns:

1. profil uman - filologie
2. nu iti face griji in privinta calitatilor. le vei dobandi cu timpul.
3. venitul unui avocat sau al unui notar depinde de numarul de clienti si de tarifele percepute. stiu avocati care castiga 800 de euro pe luna si stiu avocati norocosi care ajung la 5000 de euro lunar. Salariul unui judecator pleaca de la 6000 de lei.