| anonim_4396 a întrebat:

Meseria de ospatar este o meserie de care trebuie sa iti fie rusine?

8 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Cineva mi-a spus odata: "Unui om nu trebuie sa-i fie rusine de meseria lui, atata timp cat o face bine".
Ar trebuii sa-ti fie rusine daca esti eleva? Naah... Dar daca esti o eleva cu note mici? aici ar trebui sa-ti cam fie rusine.
Meseria de ospatar nu este una de care trebuie sa-ti fie rusine, decat daca esti un ospatar prost. Atata timp cat iti faci bine meseria, sa fii mandra.
Gandeste-te ca daca nu ar mai fii ospatari, oamenii de la restaurante nu ar fi prea incantati, deci, noi avem nevoie de ospatariwinking

| Classy a răspuns:

Deci...Ce intrebare.Stupida.Sincer,nu te supara te rog pe mine, insa ar trebui sa stii un lucru extrem de important in viata:Atata timp cat nu furi, cat castigi un ban cinstit, esti un om demn! Nu trebuie niciodata sa iti fie rusine cu ce ai, sau ce esti.Scrie si in Biblie.

Răspuns utilizator avertizat
| WoKy a răspuns:

Bai frate e o chestie banala asta. Adica ce treaba au altii ca tu iti castigi o bucata de paine muncind si nu furand cum fac N persoane.
De ce sa iti fie rusine de ceea ce faci...
Cei care rad sunt niste dobitoci si gandeste-te, ca ospatar e bine: bacsis(sau cum se numeste) nu te ploua nu te ninge, esti tot timpul aranjat la 4 ace ce mai vrei?
Bafta!

| Minnye10 a răspuns:

winking Naaah... ce sa - ti fac daca mai multa carte nu stii ca sa fii ceva mai bun in viata.

| Alex99_5691 a răspuns:

Nu. chiar deloc pentru ca ospatarii sunt respectati mai les de clienti deoarece stiu ca e in avantajul lor... si mai ales ca e o meserie care iti iesa si niste bani... mai bine ospatar si sa ai bani in fiecare zi decat alt ceva si sa nu ai cu ce trai de pe o zi pe alta!

| andreeaghm97 a răspuns:

Eu cred ca daca lucrezi si iti castigi painea n-are de ce sa iti fie rusine, trebuie sa iti fie rusine daca nu ai o slujba si trebuie sa ceri la alti

| ofire25 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti fie rusine cu job'ul de ospatar. in primul rand scoala o faci in cateva luni, cel putin asa am auzit, daca iti faci treaba ca la carte primesti si un bacsis, iar salariul este motivant, acum depinde si de angajator. nu trebuie sa iti fie rusine de ceea ce iti place :* bafta!