| Afghfjhgthgh a întrebat:

happy Ce parere aveti de meseria de coregraf? Daca ajungi asa ceva,poti pleca in strainatate? Daca da, cum? Faci contract din Romania sau iti faci acolo? ( De preferabil in Anglia ) si ultima intrebare, cat castiga unul in primii doi-trei ani? Multumesc. big grin

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Meseria e frumoasa, a sta e categoric. Munca e enorma, dar banuiesc ca stii asta deja. Ppoti sa si pleci, exista coregrafi de la noi pelcati afara insa trebuie sa fi extrem de bun pentru a fi chemat afara. In primii ani nu castigi prea mult pentru ca ai nevoie de minim 1-2 crew-uri pe care sa le pregatesti la nivel inalt si cu care sa castigi premii importante pentru a-ti face un nume in industrie. Abia apoi putem vorbi de castiguri mari, in momentul in care deja ai parte de recunoastere si esti chemat pentru a pregati diverse spectacole ori artisti.

Răspuns utilizator avertizat
| TheAce a răspuns (pentru Afghfjhgthgh):

O facutlate de profil ar fi ideala. UNATC-ul e singura recunoscuta international, totusi mai exista facultati de profil in Bucuresti precum si una in Clujhappy

Răspuns utilizator avertizat
| TheAce a răspuns (pentru Afghfjhgthgh):

Anytimehappy

| Cezar a răspuns (pentru TheAce):

Imi poti spune si mie mai multe facultati de dans / coregrafie? Inafara de UNATC, imi doresc sa ajung la o facultate de coregrafie / dans. Multumesc mult.

| TheAce a răspuns (pentru Cezar):

Nu stiu foarte multe in afara de UNATC (NU recomand o alta facultate). Stiu ca mai exista una in Bucuresti dar si una in Cluj. Am amici/prieteni care sunt coregrafi (toti absolventi de UNATC).