| diana11110 a întrebat:

BunahappyCe parere aveti despre Facultatea de relatii internationale si administrative? Este o facultate care sa iti ofere o posibilitate de angajare dupa terminarea ei sau este doar o pierdere de timp? Pe ce se pune accentul in ceea ce priveste materia si ce facultati imi puteti recomanda din tara si nu numai

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Dupa parerea mea o facultate inutila. iesi specialisti in relatii internationale, adica nimic.

| CataC a răspuns:

Buna
Tu alegi o facutlate si dupa te intrebi ce poti sa faci cu ea?
Gandeste-te ce ti-ar palcea pe viitor si alege facultatea in fucntie de asta.
Altfel risti sa ajungi vanzatoare licentiata in filosofie sau mai stiu eu ce minune de facultate.
Iei frumusel o foaie si-un creion vezi ce iti place ce faci, ce facultate trebuie, tai de pe lista ce nu poti (prea grea, n-ai medie, etc, tu te cunosti) si vezi ce ramane.
Succes