| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cer si eu o parere despre facultatea de relatii internationale..este de viitor? te ajuta? mi-ati recomanda aceasta facultate?

2 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

Daca doresti sa faci acest lucru nimic nu te impiedica.Important e sa-ti placa tie, nu trebuie sa faci o facultate doar pentu un salariu bun, sau ca spune X ca e bine.Personal,am o parere buna despre aceasta facultate, dar nu m-as apuca de ea pentu ca nu-i genul meu. Daca te descuci si crezi ca o vei termina fara proleme pentu ca iti place, atunci, da, ti-o recomand.

| tgiabberriieul a răspuns:

Din experienta pot sa iti spun ca daca te apuci de o facultate doar ca sa faci o facultate, ci nu din placere/inclinatie catre domeniul respectiv, o sa fie degeaba si o sa ai multa bataie de cap.
Noroc! big grin