| deliaelena747 a întrebat:

Ce parere aveti despre meseria make-up artist in Germania? Credeti ca este o meserie buna? Si daca as face cursurile aici diploma ar fi cunoscuta acolo? Desi am gasit un curs de make up in tara si am inteles ca diploma este cunoscuta national cat si international dar totusi...Bine eu pe langa make up vreau sa fac si alte cursuri cum ar fi hair style stilizare sprancene (cosmetica) gene fir cu fir si unghii. Credeti ca as putea face un ban cu aceasta meserie? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, diploma nu va fi recunoscuta acolo.
Daca vorbesti limba germana fluent si esti capabila sa demostrezi ca esti experta in make up, atunci poti sa-ti gasesti o pozitie de ajutor/ asistent de make up in Germania, pana vei capata experinta locala si vei putea sa sari intr-o pozitie de make up artist, cativa ani mai tarziu.

Răspuns utilizator avertizat