| Cristina6h7hy a întrebat:

Bună! Ce salariu au cei de la Zara pentru reprezentant vânzări? Mulțumesc

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Deoarece sunt sanse foarte mici ca cineva de aici sa lucreaze la zara, poti sa mai pui aceasta intrebare de cateva ori si posibil sa nu primesti nici atunci un raspuns exact!

Cel mai bine intrebi chiar la ei, imposibil sa nu aibe resursele umane de la ei, o adresa de email.

totusi tine minte ca salariul poate varia, cel putin acolo unde se dau bonusuri pentru vanzari sau comision la vanzare, spor pentru vechime etc
Fiecare societate de genul acesta are si ea un set de reguli si de bonificatii

| Violleta2022 a răspuns:

Salariu minim pe economie, dar primesc si procent din vanzari, daca ating o anumita suma, vanzad.

| carevaescu a răspuns (pentru Violleta2022):

Procentul din vânzări se aplică doar în țările unde cangurii țopăie și surorile lor din Commonwealth.
În rest un viitor angajat la Zara se poate aștepta la un salariu un pic mai mare decât minimul pe economie - în jur de 2500 3000 net

| Violleta2022 a răspuns (pentru carevaescu):

"Un manager de la Zara în schimb are un salariu lunar de 2.000 de RON (405 euro), la care se mai adaugă tichete de 300 de lei românești (61 euro), dar și un comision de vânzări de 1.500 RON (304 euro)", deci se acorda procentaj de vanzari si reprezentantilod e vanzari chiar si in Romania.

| carevaescu a răspuns (pentru Violleta2022):

Manager. Nu reprezentant de vânzări. Tanti Vio, nu știi vorba aia englezească cu accent australian "The devil is in the details, mate"

| Violleta2022 a răspuns (pentru carevaescu):

Mai nenea si vanzatorii au comision de vanzari!
Este implementata in regulamentul reprezentantelor Zara din toata lumea.

Uite aici:
https://imgur.com/a/pxCak3k

| Violleta2022 a răspuns (pentru carevaescu):

Zara acorda comision de vanzari la vanzatori, uite aici:
https://imgur.com/a/pxCak3k

| carevaescu a răspuns (pentru Violleta2022):

Draga mea centenară călăreață de canguri, În primul rând nu au comision din vânzări dar nu ai cum să și asta de la celălalt capăt al lumii.
În al doilea rând este ironic că îmi evaluez răspunsul ca fiind eronat și nefolositor atunci când tu dai copy paste la informații deja obsolete, pentru că în ultimul an salariul minim pe economie a crescut semnificativ prin lege. Este ilegal să se dea un salariu de 2000 RON. Înțeleg că ești capabilă să faci un search pe Google dar trebuie să fii capabilă să fii interpretezi și să filtrezi informațiile.
Hai du-ți cangurul la păscut.

| carevaescu a răspuns (pentru Violleta2022):

Aparent nu știi nimic despre francize. Dar nu ai cum să știi fără experiență de viață. Degeaba ești centenară. De acum încolo o să-tu zic baba Vio. Felicitări pentru promovare de la tanti la babă

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil puțin peste minimul pe economie. Ignora ce zice Violetta. In magazin nu se dau comisioane pe vânzări că nu vinde nimeni in persoana nimic.