| ViolaTM a întrebat:

Ce salariu trebuie să aibă în mod normal un muncitor in construcţii în Germania?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In construcție se plătește destul de bine din cate am auzit, chiar daca începutul e de la 9, 30 euro brut, deși unele companii oferă și 13 euro brut pe oră. Intră pe grupurile cu românii din Germania și aceștia te vor sfătui pe acest drum și în a găsi și un loc de muncă în acest domeniu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Minimul pe economie e 1500 euro în Germania. Probabil prin zona aia se învârte.

| OnuOnulică a răspuns:

În jur de 1000 de euro pe lună.

| wpetterssone a răspuns:

1550 € pentru început pe lună.

| Ha0t1c a răspuns:

Se pleaca de la 1.500, un meseriaș bun rămâne si cu 2 mii plus ÎN MÂNĂ. N.am auzit sub 1.500