| Ganduricolorate a întrebat:

Ce studii iti trebuie pentru a deveni psiholog? Sunt din Galati si mai e putin pana termin clasa a8a si inca nu m-am gandit in privinta liceului.Stiu ca liceul nu are nicio treaba cu facultatea pe care o faci dar as vrea sa nu ocolesc atat de mult.Adica sa nu dau la un liceu cu profil mate-info si la facultate. facultatea de psihologie. Ceva sfaturi

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Facultatea de psihologie. ca psiholog insa, cel putin la inceput, dupa absolvire, ai un salariu aproape invizibil iar in facultate ai de invatat/tocit si de citit ENORM! se da examen de admitere din materia psihologie care se face la uman, urmareste ce specializari fac multa psihologie in liceu (pedagogic, stiinte sociale etc.) uite si un link de la universitatea Bucuresti, facultatea de psihologie, cu subiectele date la examenele de admitere http://www.fpse.ro/....../index.php
succes!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Facultatea de psihologie. La liceu du-te la un profil uman. Numai bine!

| Paulla a răspuns:

Un profil uman, cel mai bine Ştiinţe Sociale.