| Dragosh97 a întrebat:

Salut, sunt din Galati si anul acesta termin clasa a VIII a. Insa am o mare dificultate in privinta alegerii unui liceu. Am media de admitere cam in jur de 9.00-9.15.

Dupa parerea vostra cam ce liceu ar trebui sa aleg?

A, si as opta pentru un profil mate-info ori mate-info bilingv engleza, una dintre acestea.

Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| mariiie a răspuns:

Da este o alegere buna! depinde si de notele pe care le ai la matematica eu as da la un liceu de cibernetica!

| dreamoutloud a răspuns:

La pedagogic au profil de mate-info dar daca nu ma insel ultima medie anul trecut a fost undeva in jur de 9.20-9.30. Oricum mediile de intrare scad sau cresc de la an la an. Daca nu intri la peda ai putea opta si pentru lmk, care are si mate-info bilingv. Succes la examene!