| LiimeXdx a întrebat:

Ce suma de bani primeste un/o judecator/judecatoare din Bucuresti? happy Dar din Timisoara? big grin
Funda+vot! Multumesc mult!winking

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Salariul depinde de vechimea in profesie, instanta la care functioneaza (Judecatorie, Tribunal, Curte de Apel, Inalta Curte de Casatie si Justitie) si de functia pe care o indeplineste in cadrul instantei (presedinte, vicepresedinte sau presedinte de sectie), indiferent de localitate.
De ex. un judecator stagiar la o judecatorie are salariul lunar de cca 5.600 lei iar presedintele ICCJ are salariul lunar de cca 11.700 lei. La acest salariu se adauga si unele sporuri, astfel ca salariul lunat brut este mai mare.

Răspuns utilizator avertizat
| iZberg a răspuns:

Buna, peste 3000 de lei poate si mai mult, depinde cate cazuri rezolva!

| Oprica_Cosmin_1993 a răspuns:

Cam 1700 de euro :*