| RenataAlesya a întrebat:

Buna TPU... Dau funda va rog sa ma ajutati. Ce trebuie sa faci pentru a deveni un designer vestimentar(adica stiu ca trebuie o facultatee ) dar apoi? ce as putea face? ce facultati imi recomandati?:X

Răspuns Câştigător
| Oceanborn a răspuns:

In primul rand iti trebuie talent. Trebuie sa fii buna la desen, sa nu tii creionul in mana ca pe sapă. Apoi va trebui sa muncesti foarte, foarte mult ca sa-ti dezvolti talentul. Asta inseamna atat desen si design cat si ceva cunostinte despre industria confectiilor (ca sa stii cat din ceea ce desenezi tu poate fi si realizat). Un punct de pornire ar fi http://www.arteiasi.ro/ (Iasiul fiind un centru universitar puternic atat in domeniul industriei "usoare" cat si al artei.

1 răspuns:
| RenataAlesya explică:

Pot spune ca am talent la desen si imi place mult aceasta meserie si desenez multe rochii... bunica mea mai demult lucra la confectii, o sa o rog sa ma ajute sa invat sa cos si chestii de-aste...mai astept 2-3 raspunsuri si o sa dau funda:*