| sonykis a întrebat:

ce ziceti ce ar fi mai bine sa devin un tehnic dentar sau un stomatolog? as vrea sa stiu cam cit e necesar sa invat si cit costa cintractul pentru 1 an la fiecare!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Faci ce crezi ca e mai bine pentru tine, dupa ce termini studiile iti cauti loc de munca si din bursa platesti o perioada de practica la firma care are legaturi cu studenti din meseria respectiva.

| Dana211 a răspuns:

Ca tehnician dentar iti gasesti foarte greu in ziua de azi un loc de munca.
Facultatea e de 3 ani parca si in functie de unde vrei sa mergi e intre 30-40 de milioane pe an