| giulianito a întrebat:

stiu ca pentru a deveni stomatolog e bine sa merg la facultatea umf din iasi! dar daca as dori sa devin tehnic dentar iar pe parcurs sa mai invat pentru a deveni stomatolog e posibil?

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți face școală tehnică pentru a fi tehnician (2 ani), apoi facultatea.
Acum te întreb eu: pentru ce vrei să pierzi ani din viață cu atâtea ocolișuri?
Faci direct facultatea, este destul timp în interiorul ei să te perfecționezi, de tine depinde să devii profesionist. Mult succes.
Pa, pa.