| Arnoldartur a întrebat:

Bună,cine stie cum este la facultatea de geografie la cartografie aici ma refer la Timisoara adică ce se invata este greu ...etc

1 răspuns:
| Beldean_Ioan_1960 a răspuns:

Nici o facultate nu este cu adevarat grea ( cu vreo 4 sau 5 exceptii). Grea cu adevarat este profesarea unei profesii pentru care nu ai aplicatie practica sau chemare cum spun preotii. Deci: gaseste ceva de facut ce poti face cu placere si nu va trebui sa muncesti un singur minut in viata ta! Poti obtine, cu ceva efort, licente si doctorate dar, daca mergi ulterior cu scarba la scarbici, si muncit degeaba!
Concluzia: orientati-va spre domeniile care chiar va plac, nu spre facultati usoare sau care ar putea sa va placa!