| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cum v-a afectat starea de sanatate turile de noapte?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa spui turele de noapte. Se modifica ceasul biologic.
Adica ai sa dormi mai bine ziua decat noaptea, cand vei lucra numai de zi.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Se pare ca esti afectata nu de „turile" de noapte ci de colegul de la serviciu.

| Ana407 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu sunt afectata doar de "colegul de la serviciu" ci si de un tata dur, un divort, un copil pierdut, mama decedata...toate-n lant...m-au trimis la psiholog.
Pot sa zic ca sunt ok cu "turile" de noapte in ciuda la tot ce s-a intamplat.
Am redus cafeaua la una mica dimineata.
Apreciez corectarea gramaticala, mai rar in ziua de azi. Felicitari!

| darrio2007 a răspuns (pentru Ana407):

Mersi si succes!

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Momentan nu m-au afectat si sper sa nu se intample laughing. Pe tine?

| Ana407 a răspuns (pentru Celcestietot):

M-a suparat splina o perioada, ulterior am renuntat la cafea si ma simt mai bine.

| Sofer a răspuns:

Ma afectat în sensul ca am obosit de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Afectează întreaga activitate de peste zi. Odată ajuns acasă, dormi 8 ore(ar trebui), nu înainte să mănânci. Făcând asta regulat chiar și cu o zi liberă la mijloc, apare haosul în stilul de viață: te îngrași, insomnii, oboseală (corpul nu e pregătit niciodată de repaus/odihnă).

| Ana407 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oboseala psihica mai mult.
Pe langa turile de noapte sa mai apara si o deceptie in dragoste sau probleme de alta natura, poti sa zici "papa " unei vieti optimiste?

| darrio2007 a răspuns (pentru Ana407):

Eventual ii zici „pa pa" nu „papa". Papa este tată in limba franceza.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ana407):

Turele nu turile turele de noapte de ce nu scrii corect?

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am scris intre ghilimele, istetule!
Te apreciez ca scrii corect gramatical dar nu-ti lua arfe!