| XxDenniixX a întrebat:

Buna big grin
Sunt clasa a 8-a si vreau sa dau bilingvul la engleza, si vreau sa stiu daca dau bilingvul la un liceu sunt inscrisa automat la acel liceu si la profilul pentru care se sustine proba(daca iau bilingvul.) sau pot cu acea fisa care demonstreaza ca am dat examenul sa ma duc la alt liceu si sa ma inscriu acolo?

Răspuns Câştigător
| AlexCuriosul101 a răspuns:

Deci unde vei da tu examenul de bilingv e doar un centru de examen, daca esti "absolvit" la acest test, adica bilingvul poti intra la un liceu orice liceu vrei tu in functie de medie la un profil cu bilingv.Nu trebuie unde dai bilingvul acolo sa si intri.E doar un ecntru de examinare.

| XxDenniixX explică (pentru AlexCuriosul101):

Multumesc :*!

| AlexCuriosul101 a răspuns (pentru XxDenniixX):

Nu ai pentru ce! Si eu dau bilingvul miercuri!