| AliceAliceAliceAlice28 a întrebat:

Daca am terminat Scoala de la Campina de agenti de politie, pot ajunge ofiter daca fac facultatea de drept? Se poate?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa ajungi ofiter. Procedura actuala o poti afla de la serviciul/biroul de resurse umane din inspectoratul de care apartii. Nu se stie care va fi la data cand vei absolvi facultatea de drept.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este posibil in masura in care se va gasi functie pentru tine si specialiozarea facuta in facultate. Altfel vei ramane tot agent.

| gabicoo a răspuns:

Termină tu clasa a VIII-a mai întâi!

| pHantom1976 a răspuns:

De ce nu aplici pentru rangul de ofițer direct?

| Romeo16101 a răspuns:

Poti doar daca organizeaza M.A.I, examen de trecere din blocul agentilor, in blocul ofiterilor, e vorba de niste examene care trebuiesc date, nu absolvi doar o facultate si atat, e mai complicat, dar daca iti doresti cu adevarat, poti deveni si ofiter.