| MDX a întrebat:

Intrebare pusa doar pentru cunoscatori. Vreau sa dau la Scoala de agenti de politie Campina si am o intrebare legata pe tema asta. Stiu ca aceasta postliceala dureaza 2 ani si devii agent de politie. Dupa acesti 2 ani poti face facultatea de Drept ca sa urci in grad ca si ofiter?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poti sa o faci chiar si inainte sa incepi.
p.s. eu fac ingineria energetica, dupa care cadru militar, se tine foarte mult cont daca mai faci o scoala de specializare, inainte sau dupa.

| MDX explică (pentru anonim_4396):

Si chiar o sa urc la gradul de ofiter cu Dreptul?

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu. Daca esti deja politist ( orice tip de agent) si vrei sa devii ofiter te duci la academie si te bagi la FF. Daca ai Dreptul ai oportunitate mai prioritara sa fii la judiciar si iti da un + la salariu, nu mult stai linistit!