| RoxanaRt a întrebat:

Daca eu am fost admisa la o facultate pe un loc cu taxa si ma duc sa ocup locul, deci platesc aia 30% din taxa pentru un semestru, dar intre timp, mai renunta unii, si prind un loc la buget, mai primesc banii aia inapoi?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Odata inceput anul universitar, nu se mai schimba nimic, cei cu taxa raman cu taxa. La unele facultati, exista posibilitatea dorita de tine, daca sustii un nou examen de admitere si reusesti la cei fara taxa.

| RoxanaRt explică (pentru neutrino):

Ideea e ca eu sunt printe primii de la locurile cu taxa, si daca renunta destui de deasupra mea, cu medie mai mare, am sanse sa intru la buget, cred... Si chestia e ca eu am o saptamana sa-mi ocup locul, adica sa platesc 30% din taxa. Daca cumva prind un loc la buget, dupa saptamana asta de confirmari, primes banii aia inapoi?

| zuzualina a răspuns (pentru RoxanaRt):

În majoritatea facultăţilor, NU.