| Postolica98 a întrebat:

Am o întrebare mai întortocheată. Am fost admisă la locurile cu taxă la facultatea de Litere. Eu am făcut un an subvenționat la buget, dar am aboandonat din motive personale. Întrebarea mea este, acest semestru/an în care sunt la taxă o să fie luat ca anul in care o să trebuiască să plătesc taxa pentru anul de la fosta facultate (unde am fost la buget) sau pe lângă acest semestru/an (unde sunt la taxă) o sa trebuiască să plătesc încă un an pentru a achita "datoria"la fosta facultate. Mă scuzați dacă nu am fost destul de explicită.

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Nu poți suna la secretariat să întrebi? Eu știam că indiferent că intri la taxă sau la buget, important e să plătești acel an. După ce ai achitat acea "datorie", e treaba ta dacă ai medie de buget sau nu, dar datoria e achitată. Important e că achiți, nu contează din ce motiv achiți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Anul in care ai fost la buget nu are nicio treaba, nu ai nicio "datorie".
Probabil ai intrat la taxa din cauza mediei si s-ar putea in anul urmator sa intri la buget daca vei avea o medie mare.
Bafta!

| MadRaven a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă faci un an la buget la altă facultate, la noua facultate obligatoriu faci un an la taxă. La asta se referă prin "datorie"