| dark9900 a întrebat:

big grinaca n-am diploma de bac pot sa ma angajez in Anglia ca asistent medical?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bu de diploma de bacalaureat ai nevoie ci de diploma de asistenta medicala, daca ai facut o scoala postliceala.
Numai cu diploma de bacalaureat te poti angaja doar ca femeie de serviciu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În PRIMUL rând, trebuie să ai studii de specialitate : Şcoală Postliceală sau Facultate, specializarea Asistent Medical Generalist!
Iar la acestea NU te poţi înscrie fără o Diplomă de BAC!

Deci, NU ai cum să te angajezi "in Anglia ca asistent medical" în "condiţiile" menţionate de tine!

Toate cele bune!

| Cristinaaa57 a răspuns:

Nu.