| Criena a întrebat:

Buna,daca stai la mai multi angajatori intre una si patru luni se mai pune la vechime? La pensie daca o mai apuci se ia vechimea de la aceste joburi care insumeaza cativa ani la mine?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se aduna la vechime, fiindca angajatorul plateste pentru fiecare luna muncita la el in companie, declarand toate salariile si taxele aferente la stat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat ai lucrat legal da.

| Wr3nch a răspuns:

Atata timp cat ain contract si toate formele legale da.

| Andrei007007 a răspuns:

Eu iti spun sa pui bani deoparte, strange-i acolo si daca ai suficienti sa poti cumpara un apartament sau o casa ceva, investeste-i acolo pentru chirie sau cumpara titluri de la stat, chestii din astea de facut bani, ca nu stiu daca o sa mai prinzi pensie mai ales daca esti nascut/nascuta dupa '90. Si ca sa-ti raspund la intrebare, da, se mai pune la vechime daca stai intre 1 si 4 luni dar problema este ca acei angajatori sa-ti plateasca contributiile la stat, poti afla asta de pe site-ul ANAF la spatiul virtual, fa-ti cont la ei (suna-i si o sa te indrume cineva ce sa faci).