| Radu_Alexx_2000 a întrebat:

Buna, dacă termin faculatea de economie specializarea economia comerțului turismului și serviciilor ce oportunități am după terminarea studiilor? Sau ce master îmi recomandați :-)

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Piata e cam supra saturata de economisti dar in general diplomele in economie merg la orige job care nu are cerinte specifice din companii.

| InvatamProgramare a răspuns:

Daca esti la ASE iti recomand masterul de baze de date. in felul acesta te poti duce catre o pozitie de Business Analist sau Analiza de date. In rest nu prea am vazut sa se caute prea multi economisti. Sau poate doar e impresia mea.