| popalexandra1234 a întrebat:

Daca termin o facultate la stat ( mai exact inginerie) și apoi aleg sa fac masterul la Academia Tehnica Militară la București, mi se va da grad de militar nu?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In regulament nu se precizează decât ca este vorba despre aprofundarea cunoștințelor și chestii legate de cercetare, dar nu se specifica și de acordarea unui grad, deci nu, mai ales ca durează 1, 5 semestre.
In plus locurile la buget nu pot fi ocupate decât de cei care au făcut deja facultatea in aceasta universitate, oricine altcineva va trebui sa urmeze masterul la taxa, care e 2500 lei pe semestru.

| siriusblack98 a răspuns:

Buna.Nu,nu ti se va da grad de militar din cate cred eu.Nu are nici o legatura si nici nu stiu daca poti sa faci treaba asta asa pur si simplu.