| Flavius33 a întrebat:

am o intrebare, sunt in clasa a 10-a,as vrea sa dau la Academia Militara,este adevarata afirmatia cum ca daca fac o parte din facultatea de drept o sa ma creasca mai repede in grad militar dupa ce termin Academia, as vrea facultatea de drept din Timisoara si Academia Militara de la Sibiu?

Răspuns Câştigător
| armygirl a răspuns:

Probabil așa e. Știi sigur 100% că Dreptul te creste în grad atunci când faci școala aceeași de subofițeri de poliție, dar trebuie să faci tot dreptul și nu doar o parte.

Oricum, dacă termini o academie militară gradul îți crește cu timpul, iar eu una nu m-aș mai încurca cu dreptul. Acum, depinde. E alegerea ta, dar dacă ar fi după mine, eu aș alege doar academia, lucru pe care l-am și făcut. Baftă! happy

| Flavius33 explică (pentru armygirl):

Multumesc mult de tot pentru incurajare!

1 răspuns: