| Vasile_Anca_1999 a întrebat:

Dacă termini un liceu pedagogic (educator-invatator) și obții diploma, mai trebuie sa faci la Facultatea de Chimie modulul psihopedagogic sau se echivaleaza?
Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Daca vrei sa predai in invatamantul gimnazial trebuie sa faci modulul 1. daca vrei la cel liceal trebuie sa faci si modulul 2 ( ambele sunt o placere -crede-ma iar dupa un liceu pedagogic o sa ti se para jucarie) ( pentru a preda la liceu trebuie sa faci inclusiv master!)
liceul pedagogic iti da competente sa predai la 1.4.