| nudaunume0 a întrebat:

Buna TPU! Vreau sa ma inscriu la un liceu pedagogic care are următoarele profile: real(mate-info), uman(filologie), pedagogic(educator-puericultor), pedagogic(învățător-educator).
Dacă aleg profilul uman, filo, trebuie sa dau probele de aptitudini? Sau se dau doar pentru profilul pedagogic?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~ trebuie sa dau probele de aptitudini? ...doar pentru profilul pedagogic?~

corect!

| newaccountbye a răspuns:

Se dau doar pentru profilul pedagogic.

| Ella203 a răspuns:

Din cate stiu eu de cat la pedagogic se dau probe. (Si eu sunt tot a 8a. )
Si la filologie ar fi bine sa dai unul din cele doua examene de engleza sau fraceza. Te-ar ajutta mai mult

| Ella203 a răspuns (pentru Ella203):

Dar examenele de limbi straine nu sunt obligatorii. Poti intra si fara ele, ele ajuta la echivalare

| Matia463 a răspuns:

Probe de aptitudini se dau la pedagogic