| Dragne_Veronica_Melanie_1985 a întrebat:

Buna! Daca am terminat un liceu cu un profil pedagogic trebuie sa mai fac modulul psihopedagogic la facultate pentru a putea preda la gimnaziu sau liceu?
Secretara a zis ca se echivaleaza liceul pedagogic cu modulul psihopedagogic, dar o cunoștință spune ca nu...

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Secretara SIGUR stie mai bine.winking

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Art 238 Formarea iniţială şi continuă. Cariera didactică | Lege 1/2011:
1.Studenţii şi absolvenţii de învăţământ superior care optează pentru profesiunea didactică au obligaţia să absolve cursurile unui master didactic cu durata de 2 ani.
Nu scrie nicaieri de echivalarea liceului cu modulul.