| Kadin a întrebat:

Buna,daca vreau sa dau la UBB pe Kinetoterapie, imi poate spune cineva ce proba sportiva am de dat?

Răspuns Câştigător
| Bula a răspuns (pentru Gabriell1992):

Aceste teste sunt pentru FACULTATEA DE EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT, viitori profesori si antrenori de SPORT.
Kinetoterapia invata sa se recupereze pacientii, nu sa faca sport (de performanta).

| Gabriell1992 a răspuns (pentru Bula):

Kinetoterapia face parte din cadrul facultatii de sport. Scrie clar ca la admitere se da traseul aplicativ.

| Kadin explică (pentru Bula):

Pentru admitere trebuie sa dai o proba sportiva(traseu aplicativ) care se noteaza cu admis/respins si un test la anatomie

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cine ti-a zis asemenea prostie?
Kinetoterapia = terapie prin miscare.
Adica masaj, gimnastica medicala etc, facut pacientilor.