| andreea964 a întrebat:

De când am început să aplic la joburi pe e-jobs (cam o lună), niciun angajator nu vizualizează CV-ul și nici nu sunt contactată.
O fi pe bune anunțurile sau o fi o problema la CV-ul meu?
A mai pățit cineva?

Sau, cei care aveți cont și ați aplicat, ați fost chemați la interviu?

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Unele anunturi sunt pe bune, altele nu. E ca pe FB/insta. Posteaza ca sa fie postat. Plus ca firmele cauta cuvinte cheie. Daca aplicatia ta nu face match pe cerintele lor, nici nu se deranjeaza sa o vizualizeze.

| Werrich a răspuns:

Și eu am depus pe eJobs și m-au chemat. Îți dai seama ca sute de persoane aplica la acel post?

| StrongHeart a răspuns:

Nu e de ajuns sa trimiti cv-uri iti spun din experienta, trebuie sa pui mana pe telefon si sa suni cat mai multi angajatori si sa nu te descurajezi daca nu iti iese din prima.
Trebuie sa te vada ca te zbati, ca vrei sa faci ceva, nu astepta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde acum și de modul cum ai formulat CV-ul. Trebuie să-l faci să fie atractiv, să prezinte interes, ca să poți fi contactată de vreun angajator. Încă ceva: nu știu ce vârstă ai dar poate nu ai nicio experiență în vreun domeniu sau dacă ai, nu ai suficientă, iar patronii știi și tu că vor pe cineva care să aibă totuși experiență în domeniul în care ei au nevoie ca tu să lucrezi.
Recomandarea mea ar fi să NU mai aștepți, ci să mergi cu CV-ul personal la posturile pe care le vezi că sunt libere prin orașul tău și să încerci astfel să te angajezi. Poate vei avea mai mult noroc așa.

| Catalin77945 a răspuns:

Cred ca e problema lor gen a oamenilor de au pus anuntul, adica si eu am aplicat si mi-au vizualizat CV-ul si unii dintre m-au si chemat la interviu, deci

| Merry17 a răspuns:

Am aplicat și eu la zeci de posturi pe eJobs, am fost sunata de o singura companie și am mers și la interviu, dar salariul era foarte mic, momentan mă întrețin din vânzare de parfumuri și cred că mă voi axa pe asta pentru că obțin câștiguri destul de ok