| MZc a întrebat:

SI-a găsit cineva job de pe E-Jobs sau Best Jobs? Dacă da cat de mult durează pana te cheama la interviu? (daca te cheama). Am aplicat la un job pe E-jobs acum 5 zile si nici acum nu a vazut cv-ul meu.

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Merge, e bunicel, dar e cam praf cu opțiunile de muncă. Îți va răspunde la un moment dat. Eu am aplicat, și mi-a răspuns după 2 săptămâni, sau o lună, dar intre timp poate ai norocul să găsești altundeva

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SingleForOne):

Exact, depinde de la caz la caz. P.S. Oameni buni, ignorati-l pe lunaticul de zilog.

3 răspunsuri:
| SingleForOne a răspuns:

E enervant faptul că mereu găsești aceleași job-uri, și îți arată 2000-4000 de opțiuni. De fapt, sunt aceleași companii sau doar una, care postează ca și cum ar avea 999 locuri de muncă (șoferi, construcții, magazine Profi, etc), și sunt vreo 2-4 postări de genul acesta. Restul de job-uri sunt vreo câteva zeci, și acelea la fel. Abia dacă la o lună se mai schimbă puțin, deși eu le verific odată la o săptămână sau două.

| Anuket a răspuns:

Nu prea merge. E ușor să-ți scrii CV-ul, într-adevăr, mai greu cu job-urile de acolo.