| AlexandraN21 a întrebat:

Buna! Vreau sa stiu daca se mai afla cineva in aceeasi situatie ca mine.
Tot depun CV-ul de o luna de zile pe e-jobs, bestjobs, hipo si linkedln si nu m-a sunat nimeni, dar din contra imi trimit e-mailuri ca nu corespund cand nici n-am dat un interviu.
Toate anunturile cer experienta. Eu de unde sa am daca nu ma angajeaza nimeni?

15 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.La momentul prezent, voluntariatul se poate echivala cu experienta in munca, deci ajuta la CV.Cauta posturi care cer experienta, nu vechime.Mult succes!

| AlexandraN21 explică (pentru dullcat):

Mersi de răspuns!

| dullcat a răspuns (pentru AlexandraN21):

Cu placere. Daca nu te angajeaza nimeni fiindca nu ai experienta si ai nevoie de experienta pentru a-ti gasi un post, e un cerc toxic pe care tot tu trebuie sa-l spargi.laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Voluntariatul ar fi o sursa de experiență sau locurile de munca care nu necesita experiență

| AlexandraN21 explică (pentru Hyperion7):

Mersi de răspuns! Dar eu caut job, nu voluntariat.

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă aplici, aplica direct pe site-ul firmei la care îți dorești sa lucrezi nu prin intermediul platformelor de recrutare.
De asemenea poți depune cv-ul și fizic unde crezi ca poate sunt șanse sa aibă posturi neocupate.

| AlexandraN21 explică (pentru Nirvanaaa):

Mersi! O sa aplic.

| haileewatson a răspuns:

Internship-uri

| AlexandraN21 explică (pentru haileewatson):

Si la alea sunt respinsă, dar am speranțăhee hee))

| Sportacus123 a răspuns:

Roagă-te, mergi la biserică!

| Motisor a răspuns:

Cel mai bun mod de a găsi un job este să suni angajatorul sau să vizitezi personal și să întrebi de posturi libere, o sa ai mult mai multe șanse astfel decat să pui mii de cv-uri online.

| Koria8219 a răspuns:

Iti faci SRL si te angajezi pe tine. Poate asa intelegi ce inseamna 3000 de lei dupa taxare si impozitare si vei avea pretentii mai mici cand te vei angaja la altii.

| AlexandraN21 explică (pentru Koria8219):

Lasă ca răutatea e gratuită laughing)

| Koria8219 a răspuns (pentru AlexandraN21):

Nu e rautate. Banii nu-s apreciati.