| ionelutza95 a întrebat:

Bună dimineața am și eu doua întrebărihappy ce este si cu ce se ocupa un funcționar public? si daca poti sa lucrezi la ANAF dupa terminarea facultății de administrație publică? va mulțumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Functionarii publici sunt angajatii statului, oriunde s-ar afla. La primarie, la guvern, la senat (partea administrativa), militarii, politistii, pompierii, profesorii din scolile si facultatile de stat, etc. Deci, toti cei platiti din banul public. Da, poti sa lucrezi la ANAF dar trebuie sa dai ciubuc mare.