| AvakinAndrei a întrebat:

Buna dimineața! Vreun sfat pe actorie? Nu stiu la ce profil sa ma duc! Mama nu ma susține in actorie.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi pe profil de filologie, fiindca acolo inveti foarte multa romana si engleza, care te vor ajuta la facultatea de teatru si actorie.
Gramatica si literatura lb romane si negleze sunt teste obligatorii si eliminatorii la admiterea de la facultate.
Dictia (pronunctia clara si corecata cuvintelor) este iarasi extrem de importanta in actorie.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si care-i motivul real, pentru care mama ta nu te sustine sa faci actorie?

| Frank51 a răspuns:

Minți că ai intrat unde vrea ea, și apoi te susține.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu faci ce-ti place mai tarziu o sa regreti.

| GabrielGL a răspuns:

Nu te sustine deoarece nu e o meserie ce poti trai bine da, poate iti place tie ar axeaza-te pe o meserie de viitor nu se castiga mai nimic...