| Marrianna a întrebat:

Buna din nou! Acum sunt clasa a 11-a si ma gandesc la ce facultate sa dau, dar oscilez intre drept si academia de politie big grin Voi ce parere aveti? Care ar fi mai buna si mai usoara, pentru ca la drept am auzit ca se intra cu greu sad. dau funda:*!

Răspuns Câştigător
| annaangel17 a răspuns:

Si la politie se intra foarte greu! Trebuie sa faci si eforturi fizice, trebuie sa stii foarte foarte bine istoria, engleza, etc.
Cel putin asta am auzit! Eu, sincer, nu as da la politie

4 răspunsuri:
| annaangel17 a răspuns:

Si la politie se intra foarte greu!Trebuie sa faci si eforturi fizice, trebuie sa stii foarte foarte bine istoria, engleza, etc.
Cel putin asta am auzit!Eu , sincer, nu as da la politie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic că la academia de poliţie să mergi. E super acolo, e foarte interesant şi nu aşa greu! Te asigur.
În schimb, la drept e foarte dificil, mult de învaţat şi de asemenea, intri foarte greu! Succes!

| KidutzaAndrusk5 a răspuns:

Eu aleg academia de politie deoarece pentru ca profesorii nu sunt asa de exigenti... funda?

| roxxadumi a răspuns:

Daca vrei sa dai la academie. sfatul meu e sa te pregatesti din timp,asta inseamna sport,mult sport,sa iti cumperi carti pentru admitere,se gasesc in librarii si bineinteles multa multa vointa! probele eliminatorii:o limba straina la alegere(engleza,franceza,germana),romana scris si vb., matematica grila, istorie grila.e necesara si inaltimea peste 1.65 fete... daca crezi ca poti...incearca.eu deja am inceput pregatirile.succes!