| Omnitrix a întrebat:

Ce parere aveti? Academia de politie Bucuresti, Sibiu- academia militara sau Campina la subofiteri. Stiu ca la Bucuresti e cel mai ok dar e cam greu si am auzit ca se intra pe pile, la Sibiu Cum vi se pare? Avantaje, dezavantaje. Fundă!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Prima varianta este cea mai buna, dar si cea mai grea. Cei ce nu reusesc dau vina pe pilele altora, nu pe insuficienta lor pregatire.

| Mykymu a răspuns:

Am fost si eu interesat despre lucrurile astea si inca sunt. Am un unchi care e politist si mi-a recomandat sa merg la Sibiu, se pare ca acolo pregatirea este de calitate, dar sunt si niste costuri (bani). Multa Bafta!

| laur3ntziu00 a răspuns (pentru Mykymu):

Nu e niciun cost.

| laur3ntziu00 a răspuns:

Cum nu poti compara merele cu perele, nu poti compara nici Academia de Politie cu Academia Fortelor Terestre. Cele doua institutii de invatamant fac parte din ministere diferite, MAI si MApN, daca la politie instructia e mai usoara, la armata vei afla ce inseamna adevarata instructie si chiar vei simti laughing. Daca tu crezi ca e greu la Academia de Politie poti da la Campina. Referitor la "am auzit ca se intra pe pile" e scuza cea mai des intalnita de toti care nu pot intra acolo.