| razvan_8509 a întrebat:

Buna din nou.Cred ca am ales bine categoria. Mai vreau sa imi raspundeti la o intrebare:
Practic karate de 2 ani si ceva, am 7-8 andrenamente pe saptamana, vreau sa ajung la performanta. CUM?
Daca ati putea sa imi dati un raspuns in afara de: sa ma antrenez mai mult si sa ma tin de acest sport.
Multumesc pentru raspunsurile date si la alte intrebari postate de mine.

Răspuns Câştigător
| Simon a răspuns:

Parerea mea, daca vrei sa atingi performanta, incearca sa nu faci exces de fast-food, sa ai o dieta sanatoasa, logic sa te si antrenezi si cred ca cel mai important sa-ti doresti cu adevarat. (si consuma multe lichide). Bafta!

2 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Razvan, din punctul meu de vedere pentru a ajunge la performanta in afara de antrenamente si iar antrenamente, trebuie sa nu pierzi noptile, sa mananci la ore fixe, sa ai vointa, sa ai putere de a trece peste esecuri, cultiva-ti rabdarea, du-te la cat mai multe concursuri... etc. Bafta si sper sa ajungi unde iti doresti!

| asile2 a răspuns:

Si eu practic karate Kyokushin de 3 ani jumate! Am participat la 3 competiti dintre cate doua locul 1 si unul l. 2!
Secretul meu este vointa si determinarea! poti sa mananci unde vrei si cat vrei daca nu esti determinat sa castigi nu ai facut nimic! Determinarea este secretul!