| Aretyyyy a întrebat:

am si eu o intrebare legata de sport...
Cam de cate ori pe saptamana sa imi antrenez muschii?
Si de cate ori pe zi?
Multumesc anticipat, dau funda pentru cel mai bun raspuns, astept sugestii si intrebari!

4 răspunsuri:
| Dishka a răspuns:

Consider că poti face asta zilnic, dar trebuie sa o iei treptat, ce inseamna asta?! Inseamna ca prima zi, a doua a 3a trebuie sa faci exercitii usoare astfel încât corpul tau sa se învețe cu mișcare si totodata nu vei ajunge sa faci febra musculara. Poti face câteva minute încălzirea si sa faci exercitii 5 minute, a doua zi la fel, a treia încerci să faci 10 minute si pe zi ce trece crești timpul pentru antrenament. Multa bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dishka):

Febra musculara = antrenament bine facut. Febra faci si dupa 10 ani de sala.

Daca nu faci febra, nu te-ai antrenat suficient de intens.

| Dishka a răspuns (pentru Cosmin86):

Adevarat si acest lucru, eu ziceam doar până se invata mușchii cat de cat

| Panaet_Cosmin_1988 a răspuns:

Luni - Piept cu Triceps
Marți - Spate cu Biceps
Miercuri - Pauza
Joi - Picioare
Vineri - Umeri cu Trapez