| GigiDurul a întrebat:

Buna!
Dupa ce termin facultatea de Arhitectura mai trebuie sa fac si masteratul sau e inclus in cei 6 ani ca si la medicina?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

"În conformitate cu prevederile Legii educației naționale nr.1/2011, Art.153(1), întrucât profesia de arhitect este reglementată la nivel european, ciclul 1 și ciclul 2 de studii universitare sunt oferite comasat, într-un program unitar de studii universitare cu o durată de 6 ani, diplomele obținute fiind de nivel master."

2 răspunsuri:
| Claudiugg a răspuns:

Vei lua masterat la medicina dacă nu arhitecturezi

| GigiDurul explică (pentru Claudiugg):

Pai atunci nu aş mediciniza?