| Crescent a întrebat:

Dupa ce termin liceul economic se poate sa dau la drept?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti alege orice facultate doresti, desii nu face nici un sens sa faci Dreptul, doar ca sa ingrosii randul vanzatorilor de la rabale din piata, fiindca sunt prea multi absolventi de Drept care nu au locuri de munca.
Ramai pe economic si fa-te contabil/ economist, ca vei gasi oriunde joburi, chiar si in starinatate!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, poțí alege orice facultate vrei, indiferent de liceul absolvit.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sigur ca poti. Nu conteaza ce liceu termini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca poti, nu conteaza profilul liceului pentru admiterea la Drept. Eu am avut profil Filologie si am dat la Drept.

Răspuns utilizator avertizat
| sunmetal11 a răspuns:

Sigur ca poti!

| ArthurWarner a răspuns:

Normal. Chiar colega mea de banca vrea să dea la drept. Si noi suntem tot la un liceu economic. Din cate am inteles de la ea îți trebuie romana si economie pentru admitere.

| Vladssss a răspuns:

Nu conteaza profilul