| anonim_4396 a întrebat:

După ce termini facultatea de medicina veterinară din Iași diploma îți este recunoscută și în străinătate sau poți profesa doar în România? Aș vrea să merg la această facultate dar nu prea as vrea ca după ce termin să lucrez în România, de mic îmi doresc să plec din țară.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este recunoscuta, dar nu in toate tarile. Este recunoscuta in tarile UE si in alte state cu care Romania are conventii de recunoastere reciproca a diplomelor din invatamantul superior.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În străinătate curusurile trebuie echivalate. Practic majoritatea facultăților din România nu sunt recunoscute în străinătate.